środa, 15 kwietnia 2015

NAJLEPSZE APLIKACJE NA ANDROIDAPrzygotowałam zestawienie moim zdaniem najlepszych aplikacji na telefon z androidem. Korzystam z nich codziennie, są przydatne i ułatwiają życie dlatego chcę się nimi z Wami podzielić.


            
PASSWORD SAFE  to wygodna i bezpieczna aplikacja do przechowywania prywatnych informacji. Podczas codziennego korzystania z Internetu używamy wielu loginów, haseł, PINów etc. ten program służy do katalogowania i zarządzania takimi danymi. Kilkakrotne wpisywanie loginów i wszystkich możliwych kombinacji haseł to już przeszłość, ten program ogarnia to za mnie.
BATERRY DOCTOR program, który wydłuża  czas pracy baterii nawet do 50%, dzięki wykrywaniu programów i procesów, które zużywają baterię. Pomaga dostosować ustawienia telefonu tak aby zużycie energii (np. jasność ekranu) było optymalne. Przydatna aplikacja w sytuacjach kryzysowych, wtedy możemy maksymalnie wydłużyć czas działania telefonu poprzez wyłączenie niepotrzebnych aplikacji.


CLEAN MASTER aplikacja, która przyśpieszy i zoptymalizuje telefon, oczyści pamięć, pozbędzie się zbędnych plików, podpowie, które aplikacje można usunąć, które zdjęcia są zdublowane. Wreszcie mój telefon działa szybko i nie narzekam na brak wolnego miejsca.

STOCARD sprytna aplikacja do przechowywania kart lojalnościowych. Skanujemy karty i możemy cieszyć się lekkim portfelem. Przy kasie w sklepie uruchamiamy aplikację na telefonie i pokazujemy tak jak tradycyjna kartę, sprawdziłam działa.

94% jedyna gra w zestawieniu. Polega na odgadywaniu haseł w języku angielskim, które kojarzą nam się z przedstawionym tematem lub z obrazkiem. Pod planszami z liczbą procentów ukryte są prawidłowe nazwy przedmiotów, czynności czy przymiotników. Trochę jak Familiada. sympatyczna i wciągająca, w sam raz żeby trochę się pogłowić.POCKET aplikacja do przechowywania interesujących treści. Kiedy znajduję ciekawy artykuł alnie mam czasu go przeczytać, klikam udostępnij aplikacji pocket a tekst zostaje dodany do 'kieszeni" i czeka na wolną chwilę. Wszystkie artykuły mam w jednym miejscu, są pobrane na telefon więc działają nawet w trybie offline.
ANY DO bardzo prosta aplikacja do zarządzania zadaniami. Uwielbiam tworzenie list więc to coś dla mnie. Codziennie zapisuję listę zadań, które odhaczam jako wykonane przez „skreślenie” palcem. Zadania pogrupowane są są według dat: Dzisiaj, Jutro, Wkrótce i Kiedyś. Wszystkie sprawy do załatwienia wpisuję tu. 
MOJE DZIECKO zainstalowałam tą aplikacje kiedy byłam w ciąży ale korzystam z niej do dziś. Stworzona przez Medycynę Praktyczną, zawiera informacje dotyczące rozwoju dziecka, wprowadzania pokarmów, karmienia piersią (są filmiki instruktażowe) oraz szczepień. W dzienniczku możemy zapisać wagę i wzrost dziecka i zobaczyć gdzie dziecko plasuje się w siatkach centylowych. Ponadto mamy kalendarz szczepień, który pomaga połapać się w tym zawiłym temacie. Aplikacja obala fałszywe opinie i przesądy, dzięki niej będziemy mieć ciętą ripostę przygotowaną przez lekarzy na "dobre rady".

EVERNOTE to wszechstronne narzędzie do przechowywania tekstów, zdjęć, nagrań  czy linków. Z tego notatnika korzystam na laptopie i na telefonie. Jest to jedyne narzędzie w którym zapisuję wszystkie informacje. Każdą przechowywaną informację możemy umieścić w wybranym notatniku i otagować żeby łatwo ją odnaleźć. Wszystkie wymienione aplikacje są oczywiście darmowe.
To moi ulubieńcy ale ciągle szukam i testuję nowe.
A jakie są Wasze ulubione aplikacje na androida?


1 komentarz:

  1. od czasu tego posta tworzenie aplikacji się nieco rozwineło ale ja nadal niektórych z nich używam. :)

    OdpowiedzUsuń