sobota, 11 października 2014

WITAMINY D i K u NIEMOWLĄT KARMIONYCH PIERSIĄ


Wiem, że kobieta, która ma zostać mamą często czuje się zagubiona. Tyle nowych wiadomości, dziwnych terminów, o tylu sprawach trzeba pamiętać, jak to ogarnąć? Przedstawiam krótką i czytelną ściągę jak podawać witaminy D i K u niemowląt karmionych piersią.
Mleko mamy jest najlepszym pokarmem dla niemowląt i daje dziecku wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje. Jedynymi składnikami, które są niewystarczające to witamina D i witamina K. Z tego powodu u niemowląt, karmionych tylko piersią, należy codzienne doustnie podawać te witaminy.

Najlepiej jeszcze przed porodem zaopatrzyć się w 2 preparaty

  1. witamina D w kapsułkach
  2. witamina K+D w kapsułkach 

SPOSÓB PODAWANIA

jeśli karmisz swoje dziecka wyłączenie piersią to od pierwszych dni życia dziecka podawaj mu codziennie jedną kapsułkę zawierającą 400 j.m witaminy D od ukończenia 1. tygodnia życia do ukończenia 3. miesiąca życia, podawaj mu codziennie witaminę K w dawce 25 mikrogramów doustnie w postaci kapsułek czyli

  • od urodzenia do 8 dnia życia sama witamina D
  • od 8 dnia życia do ukończenia 3 miesiąca witaminy K+D
  • przez cały czas karmienia piersią witamina D

Niemowlęta karmione sztucznie otrzymują zalecaną dawkę witamin w codziennej porcji mm, które jest wzbogacane w te składniki. Witamin nie trzeba dodatkowo uzupełniać, jeśli dziecko zjada odpowiednią ilość mleka ale najlepiej zapytaj o to lekarza.


uważaj aby przy podawaniu kapsułka nie wpadła do buzi dziecka !!!

przykładowe preparaty


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz