czwartek, 11 grudnia 2014

KSIĄŻKI, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ
Znasz to frustrujące uczucie kończy się książka, którą czytasz a Ty nie wiesz jak znaleźć kolejną ciekawą lekturę.  Też tak miałam, ale znalazłam rozwiązanie, wystarczy poświęcić kilka minut a strona http://www.biblionetka.pl/ wygeneruje dla Ciebie listę polecanych książek.

Biblionetka to serwis dla osób lubiących czytać i poszukujących informacji o książkach. Zawiera katalog, recenzje książek, rankingi i statystyki i co najważniejsze udostępnia użytkownikom system rekomendujący książki. Algorytm przetwarza wpisane przez użytkownika oceny przeczytanych książek, a następnie znajduje i poleca kolejne tytuły. Im więcej ocenionych książek, tym dłuższa lista rekomendowanych lektur. Czyż to nie genialne. 

Wystarczy poświęcić kilka minut, przypomnieć sobie przeczytane książki i ocenić je. Początkowo wpisywałam oceny wszystkich przeczytanych książek, ale potem usunęłam z listy tytuły, które w rankingu są najczęściej oceniane (lektury szkolne, Dan Brown, Rowling, Tolkien, Cejrowski, Sapkowski, Coelho) i w ten sposób uzyskałam spis książek, poleconych przez osoby o podobnych czytelniczych upodobaniach, które mnie nie rozczarowują.

System poleca książki na podstawie subiektywnych ocen użytkowników, w przeciwieństwie do internetowych księgarni, które polecają aktualnie promowane tytuły.
Macie jakieś inne sposoby na znajdywanie ciekawych książek?


2 komentarze:

  1. Ja korzystam ze strony LubieCzytac.pl ale nie zauwazylam, zeby system tworzyl liste polecanych ksiazek :) Moja milosc do ksiazek nie ulegla zmianie ale przez ostatnich killa lat nie mam zbytnio czasu. Mam zamiar zmienic to w nadchodzacych miesiacach, dlatego na pewno wyprobuje :) Ciekawe co mi podpowiedza ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. ja nie mam problemu ze znalezieniem ciekawych dla mnie książek, a moja lista tych do przeczytania i do kupienia jest zabezpieczona na długi czas :)

    OdpowiedzUsuń